V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Nejčastější dotazy

Jak pokračovat po DIETNÍM PLÁNU, když máme hodně kilogramů před sebou?

Máme-li hodně kilogramů před sebou (15 a více), je vhodné zahájit hubnutí DP na 15 dní přísným či DP na 12 dní. Tyto plány jsou úplnou náhradou stravy, aby se vyloučilo riziko dietní chyby a došlo k prvnímu výraznějšímu úbytku váhy. Plány je možné zopakovat, budete-li se dobře cítit a jídelníček vám bude vyhovovat. Jestliže se již budete těšit na nějaký běžný pokrm, je vhodné navázat DP na 10 dní a potom se držet výživové hodnoty tohoto plánu, až do dosažení cílové váhy. V jídelníčku je většinou vhodné zachovat 1-2 pokrmy Guareta, aby se hubnutí nezastavilo. Kdo si však umí poradit, může postupně přejít na nízkoenergetický jídelníček složený pouze z běžných potravin. Doporučujeme to ale spíše udělat postupnou náhradou výrobků Guareta® a Dietline® takovým způsobem, že každý týden zaměníme jeden pokrm v rámci každého dne.

Jak je možné zaměňovat výrobky Guareta® a Dietline®?

Výrobky Guareta® a DietLine® je vhodné zaměňovat podle toho, jak nám chuťově vyhovují. Není tedy nezbytné se přesně držet pokrmů, které jsou do Plánu zařazeny. Polévky, pudinky, tyčinky, jogurtové krémy Guareta® je možné navzájem zaměnit. Omeletu Dietline pak můžete zaměnit s koktejly DietLine®. Jídelníček v rámci jednoho dne si můžete zpřeházet tak, jak vám to bude nejlépe vyhovovat.

Jak si sestavit jídelníček při směnném provozu?

Při směnném provozu si jídelníček rozplánujte tak, abyste jednotlivé pokrmy v Plánu určené pro jeden den zkonzumovali v časovém rozmezí, které odpovídá 24 hodinám.

Jaký pitný režim je vhodné při Dietních plánech dodržovat?

Nejvhodnějšími nápoji jsou voda a slabé bylinné čaje. Vypijte jich okolo 1,5-2,0ml za den. Kávu a pravý čaj pít můžete, jestliže netrpíte zácpou. Protože odvodňují, snažte se vypít o 500ml vody více než obvykle. V teplém počasí příjem vody adekvátně navyšte. Vyvarujte se náhražek kávy, pokud vám nebudou cestou Poradny schváleny. Coca-Colu Light je možné do pitného režimu zařadit v množství do 200ml. Nápoje slazené umělými sladidly však vedou k preferenci sladších potravin a to není z dlouhodobého pohledu nijak žádoucí, jestliže si budete chtít váhu po zhubnutí udržet. Mohou také zvyšovat pocit hladu. Proto je zařazujte do pitného režimu pouze občas.

Jak používat vlákninové přípravky Guareta®?

Přípravky Guareta prášek a Guareta SuperSlim se používají 30minut před konzumací jídla v doporučeném dávkování. Jsou to dávky minimální a je vhodné je i zdvojnásobit, jestliže vám budou výrobky vyhovovat. Oba přípravky jsou vzájemně zaměnitelné, pokud použijeme doporučenou dávku. Guareta prášek se hodí i k přidání do různých pokrmů jako jsou polévky, tvarohy, jogurty, saláty. Můžeme ji rovněž roztřepat s pudinky Guareta a změnit tak jejich texturu. Pudinky se potom lépe hodí k postupnému ujídání. Guareta EasySlim je zejména vhodná k užívání mezi jednotlivými pokrmy v dávce 2 tablety za den, nebo zkrátka k zahnání hladu. Guareta OfficeSlim je určena k částečné eliminaci plánovaných dietních chyb jako jsou například služební obědy či rodinné oslavy. Nedokáže však eliminovat příjem alkoholu. Guareta Metabolic je vhodná zejména pro dlouhodobé udržování váhy nebo pro ty, kteří mají s dodržováním přiměřeného jídelníčku dlouhodobé problémy a mají proto vážnější poruchy látkové výměny sacharidů a tuků.

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru