V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Zpravodaj SRPEN 2022

Vážená klientko, vážený kliente.

Je určitě velká škoda si nyní odepřít čerstvé ovoce, které zraje všude kolem nás. Nezapomeňte však, že je vydatným zdrojem cukrů a energie.

Pokud jste se rozhodli v této době redukovat váhu, ovoci se raději vyhněte, aby vaše úsilí nevyšlo naprázdno.

Obsah cukrů se v různých druzích ovoce liší. Může se také významně lišit u jednotlivých odrůd. Závisí také na původu ovoce a jeho zralosti. Údaje v různých kalorických tabulkách jsou tedy spíše orientační a skutečné hodnoty se mohou běžně lišit o několik gramů na 100 g hmotnosti příslušného ovoce.

Jednotlivé druhy mají i rozdílný glykemický index, který závisí také na výše uvedených faktorech. Například u jablek můžeme očekávat GI okolo 40 a u hroznového vína okolo 50 a více. Využitelnost cukrů z ovoce je velmi dobrá a hodnota glykemického indexu je ovlivněna zejména obsahem vlákniny a obsahem fruktózy. Fruktóza se musí v organismu přeměnit na glukózu a z tohoto důvodu je nárůst hladiny krevního cukru po jídle zpomalen.

Zpomalit nárůst hladiny krevního cukru po jídle můžeme některými rozpustnými vlákninami, které budeme užívat během jídla bohatého na sacharidy. Pro tyto účely je bezkonkurenčním přípravkem Guareta® Metabolic. Tabletka se rozpustí v 200 ml vody a vypije se ihned po jejím rozpuštění. Je to výborný doplněk stravy nejen při redukční dietě, ale také při problémech se zvýšenou hladinou krevních tuků a cholesterolu. Je však třeba dodržovat určitá pravidla při stravování, aby byly výsledky co nejlepší a měly pozitivní vliv na zdraví.

Příjemný prázdninový čas přeje,

PharmDr. Martin Staněk

Velmi důležité upozornění!!!

Protože bude naše Paralékárna v měsíci srpnu uzavřena, využijte v srpnu zcela mimořádně nabídky, která se týká odesílání vašich objednávek.
Všechny objednávky, které budou preferovat dodání cestou České pošty - Balík do Balíkovny / na poštu budou zdarma.

DIETNÍ PLÁN s dárkem

Při nákupu DIETNÍ PLÁNU Ra-keto-plán na 6 dní dostanete jako dárek jedno balení přípravku Paralékárna® Flavonoidy.

DIETNÍ PLÁN Raketoplán na 6 dní můžete v srpnu využít pro stabilizaci a kontrolu po redukční dietě. Do plánu je v tomto případě možné zařadit ovoce v množství 150 g za den. Neváhejte i v srpnu využívat naší poradnu na webu nebo mail guareta@drstanek.cz. Odpověď byste měli dostat nejpozději do 24 hodin po zaslání dotazu.

Paralékárna® Flavonoidy -- v horkém počasí dochází velmi často k otokům nohou, kterých není snadné se zbavit. Flavonoidy významně zlepšují v těchto místech mikrocirkulaci krve. Tím dochází k lepší látkové výměně včetně doplnění iontů, které pak lépe regulují v jednotlivých tkáních vnitřní prostředí. Sklony k otokům se pak neprojeví v takové míře nebo vůbec.

Nezapomeňte na 13. srpna a na naši nabídku Šťastná 13!

Pouze v sobotu 13. srpna 2022

dostanete koupit dvojbalení jogurtového krému, pudinku, bramborové kaše a polévky Guareta® s cenovým zvýhodněním 20 %

Využijte této nabídky a nakupte výhodně:

  • jogurtový krém Guareta Morning Start s příchutí cookies (2 balení - 6 porcí) v Akci -20 %
  • pudink Guareta s čokoládovou příchutí (2 balení - 6 porcí) v Akci -20 %
  • bramborová kaše Guareta (2 balení - 6 porcí) v Akci -20 %
  • polévka Guareta s kuřecí příchutí (2 balení - 6 porcí) v Akci -20 %

Tyčinky v akci

Po celý měsíc SRPEN platí cenové zvýhodnění pro následující tyčinky:

Méně nadbytečné energie - více výživných látek - výborná chuť!

Hotové jídlo DietLine® v akci

Po celý měsíc SRPEN platí cenové zvýhodnění pro hotové jídlo DietLine®

Maso kuřat z přirozených chovů je voňavé a plné rozmanitých chutí. Doplníme-li opatrně tyto chutě vhodnými bylinkami a kořením, stane se po tepelné úpravě skvělou pochoutkou. Přidáme-li trochu smetany a hub, získáme chuť přímo nebeskou, protože aromatické látky se s pomocí mléčného tuku spojí v jeden úžasný celek. Houby pomáhají také zvětšit velikost porce a snižují energetickou hustotu jídla.
Neváhejte a ochutnejte!!!

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru